Петро Симоненко (p_simonenko) wrote,
Петро Симоненко
p_simonenko

Де взяти грошi?

Сьогодні багато розмов точиться навколо питання: “Де взяти гроші на соціальні проекти та як наповнити державну скарбницю”?

Що я пропонує для цього.

По-перше, треба підтримати власного виробника, скасувавши податок на додану вартість і замінити його податком з обігу. Це буде правильно.

По-друге, зниження податкового тиску можливе тільки тоді, коли ми будемо мати виважену державну політику щодо кредитної підтримки підприємств. Я пропоную встановити кредитну ставку Національного банку і комерційних банків на рівні 3-5%. Тоді у наших підприємців буде реальна можливість брати ці гроші і розвиватись.

По-третє, ми повинні зрозуміти, що для наповнення Державного бюджету треба скористатися державними монополіями. Те, що у нас є в надрах, – це газ і нафта, те, що ми можемо, наповнюючи Державний бюджет, використати горілчані і тютюнові вироби. Це, до речі, 30% наповнення Державного бюджету. Це також i державна монополія на реалізацію зерна за кордон. І це дуже великі гроші, які будуть надходити до державної скарбниці.

Не можливо просто задекларувати зниження податкового тиску – це означає що за умов, коли при владі знаходиться потужний олігархічний капітал, весь податковий тягар буде перекладено на плечі пересічного громадянина, якого фіскально-поліцейська машина примусить розраховуватися за “податкові канікули” для “грошових мішків”. Це, до речі, саме та політика, яка проводиться останні 18 років.

Я ж пропоную зовсім інші як методологічні, так і організаційні заходи, які дадуть можливість громадянину і вітчизняній економіці вільно дихати.
Tags: КПУ, Компартия, Симоненко, бюджет, монополия, налоги
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author