Петро Симоненко (p_simonenko) wrote,
Петро Симоненко
p_simonenko

Продавать сегодня зерно за рубеж - преступно!

Україна має ввести повну заборону на експорт продовольчого та фуражного зерна. Це стратегічний резерв, це золотий запас народу, яким має розпоряджатися виключно держава.

Цього року через вкрай складні погодні умови ситуація на ринку зерна в Україні близька до критичної. І не тільки в Україні, майже всі країни-експортери хлібу потерпають від злив та засухи.

На фоні зернового дефіциту, світові ціни стрімко зростають і на цьому українські зернові спекулянти — зернотрейдери — вже почали набивати свої кишені. Вони вступають між собою у монопольний сговір, скуповують у селян зерно по мінімальним цінам, а потім по-максимуму продають його за кордон.

Це злочин перед народом, це удар по продовольчій, а таким чином і по національній безпеці держави, за це має бути кримінальна відповідальність.

Щоб унебезпечити людей і країну від хлібної та продовольчої кризи, врятувати сільскогосподарську галузь, Уряд повинен негайно вжити радикальних заходів щодо підтримки українського сільгоспвиробника.

Найбільш дієвим заходом сьогодні було б впровадження державної хлібної монополії. Як і монополії на тютюнові та горілчані вироби.

Треба негайно зробити зерновий баланс, ретельно прорахувати всі можливості і знайти ресурси щоб з найменьшими втратами зібрати цьогорічний врожай, забезпечити майбутню посівну кампанію і подальшу переробку, зберігання хлібу та наповнення держрезерву необхіднимми запасами зернових.

Уряд вже зараз повинен гарантувати аграріям світову закупівельну ціну на зерно для внутрішніх потреб, щоб у ділків не було навіть спокуси вивозити його за кордон.

Село має негайно отримати довгострокові дешеві кредити та прямі бюджетні дотації на придбання необхідної техніки, посівного матеріалу, мінеральніх добрив тощо. Нехай Уряд, який піднімає на вимогу МВФ тарифи на комунальні послуги, а за це одержує 15 мільярдний доларовий кредит, спрямує частину цих коштів на потреби села та на хлібні дотації.

Треба строрити державний Аграрний фонд, через який би здійснювалися всі операції, пов”язані з підтримкою села.

Я також закликаю Уряд відмовиися від законопроекту №7016, яким аграріїв позбавляють пільг по ПДВ. Це автоматично спричинить суттєве зростання цін на сільгосппродукцію, в тому числі і на хліб для населення.

Не можна гаяти часу і чекати поки ціни на хліб зростуть, а таким чином зростуть і ціни на м”ясо, молоко, інші першочергові продукти харчування.

Необхідно встановити жорсткий державний контроль над ціноутворенням на продукти харчування та формуванням роздрібних цін на споживчому ринку.

Tags: КПУ, Компартия, МВФ, Симоненко, Украина, бюджет, зерно, зернотрейдеры, коммунисты, кредиты, монополия, налоги, село, социализм, фонд, хлеб
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author